Profil

Martin „ZAJO“ Hyška
13.06.1994

Výška: 185 cm
Bydlisko: Humenné
Ski klub: Humenský lyžiarsky klub
Značka lyží: Atomic
Hobby: Alpine skiing, Kiteboarding, Skateboarding
Motto: Life is short, enjoy it!

 

So športovým lyžovaním som začal v Humenskom lyžiarskom klube keď som mal 6 rokov. Odvtedy je lyžovanie mojím svetom, každodennou ideou na ktorú myslím, keď idem behať, plávať alebo šľapať kopec… Zmyslom mojej práce – je neustále sa zlepšovať v disciplíne alpského lyžovania a dosiahnuť svoj športový vrchol.

Pamätám si na svoj prvý úspech. V zimnej sezóne 2001-2002 som sa umiestnil na 7. mieste, a to na medzinárodných pretekoch Fila Sprint Euroskicup v talianskom Bormiu. Medzi moje najkrajšie spomienky patria lyžiarske roky po boku kamaráta a súpera zároveň, úspešného lyžiara Daniela Paulusa. Po spoločnom tréningu v rakúskych Alpách sme sa zúčastnili pretekov na Podbrezovej, výsledkom boli prvé a druhé miesto. K výnimočným úspechom radím umiestnenie z Majstrovstiev Slovenska v slalome mužov v roku 2013, kedy sa mi podarilo získať titul Majstra Slovenska juniorov v slalome. Z roku 2014-2015 si cením členstvo v slovenskom reprezentačnom družstve B. Na domácej pôde si dobre pamätám na víťazstvo vo finálových pretekoch Slovenského pohára v Jasnej, ktoré sa uskutočnili v sezóne 2003-2004…

Za mnou a mojimi úspechmi stojí niekto veľmi dôležitý. Za neutíchajúcu motiváciu a zápal pre lyžovanie vďačím mojim rodičom, ktorí ma podržali vždy, keď ma boleli unavené nohy a postrčili vždy, keď ma ovládol strach. Som stelesnením ich snaženia! Vďaka nim môžem byť reprezentant Slovenska v alpskom lyžovaní!


Martin Hyška st.
Manažér

Otec Martina Hyšku je trénerom lyžovania niekoľko rokov. Bývalý volejbalový reprezentant volejbalového klubu Chemlon Humenné sa ujal syna od malička a vedie ho lyžiarskymi prípravami a súťažami domáceho a svetového charakteru až doteraz. Spolu s ďalšími významnými menami lyžiarskeho sveta sa zaslúžil o založenie klubu a vychovanie niekoľkých talentov v Humenskom lyžiarskom klube. Humenský lyžiarsky klub sa stal najvýchodnejším lyžiarskym klubom s účasťou na slovenskom pohári.